HYDRAULICKÁ ČELA A PLOŠINY

Při výběru hydraulické plošiny je důležité si uvědomit, v jakém provozu a za jakých zátěží bude plošina využívána. Toto rozhodnutí je ve většině případů klíčovým kritériem pro životnost zařízení a opotřebení hydraulických dílů plošiny. Poslední dobou se stále častěji setkáváme s nešvarem, kdy jsou zákazníkům nabízeny hydraulické plošiny za velmi výhodné ceny, zejména z pohledu prodejce. Tento jev může být způsoben nezkušeností prodejce v oblasti hydraulických plošin nebo snahou dodavatele maximalizovat finanční zisk za každou cenu. Tyto osoby často nezohledňují potřeby a nároky uživatele, ale využívají důvěru a odbornou neznalost objednavatelů.

V nejednom případě je zákazník spokojen s dodaným zařízením až do doby, kdy je postaven před celkem nenáročný úkon pro odpovídající zdvihací plošinu, tj. nakládka kontejneru o objemu 1000 l na ocelové paletě o rozměrech 1250 x 850 mm. Celková hmotnost uvedeného typu činí cca. 1150 kg v souvislosti s typem přepravované kapaliny, přičemž tato hmotnost je bez obsluhy hydraulické zdvihací plošiny. Při této kalkulaci bude použita hmotnost obsluhy 75 kg, která odpovídá většině populace. Tedy celkem po sečtení obou hodnot se jedná o 1225 kg hmotnosti.

Při úvaze o běžně používané plošině s nosností 1000 kg a vzdálenosti 600 mm těžiště od rámu vozidla dochází již k problémům při nakládce, a to nebyla vzata do kalkulace hmotnost paletového vozíku, který je též hojně využíván při přepravě materiálu a jeho hmotnost se pohybuje okolo 110 kg. Pak je již nemožné tento náklad o celkové hmotnosti 1325 kg zvednout ze země, natož dostat na úroveň nákladové hrany valníku nákladního automobilu pověřeným odvozem termínované zásilky k odběrateli.

Z těchto výše uvedených faktů doporučuji obracet se pouze na společnost s dlouholetou zkušeností s montáží a opravami hydraulických zdvihacích plošin.

V případech, kdy si zadavatel není jistý, zda nabízená zdvihací plošina je vhodná pro jeho potřeby provozování v dnešních náročných podmínkách a velké konkurenci jak v přepravních, tak i spedičních službách, mohou využít bezplatné konzultace naší společnosti. Neváhejte nás proto kontaktovat a poradit se o vhodnosti a životnosti nabízeného zařízení.

PRODUKTY

Jsme servisním střediskem značky Bär, a tudíž máme oprávnění k montáži a demontáži zvedacích plošin.

Jako servisní zastoupení provádíme pravidelné roční servisní a revizní prohlídky, záruční i pozáruční opravy.

Zajišťujeme výměnu a dodáváme náhradní díly k hydraulickým čelům.

Pokud máte problém v terénu, po telefonické domluvě je možné provést prozatímní opravu.

Povinný záruční roční servis plošiny – dodržení data montáže plošiny!

Dodání nového čela: hliníkové plato o vybrané hmotnosti – 500 kg, 750 kg, 1000 kg, 1500 kg, 2000 kg, 2500 kg. Vodotěsné nožní ovládání na plošině. Varovné diodové blikače s výstražnými praporky. Bezpečnostní obouruční ovládání ve vodotěsné skříňce. Gumové těsnění kolem celé plošiny.

BÄR Cargolift Retfalt BC 1500R21

Jedenkrát složená zajížděcí plošina umístěná horizontálně pod rámem podvozku, určená pro vozidla s pevnou nástavbou a dostatečným zástavbovým prostorem. Určena pro nákladní vozy, návěsy, přívěsy od 8.6t do 26t celkové hmotnosti. Nosnost 1 500kg. Vybavení plošiny – varovné blikače na plošině, dvoubodové nožní ovládání, svislé výstražné praporky. Aluminiová plošina Afret40VL (aluminiovaná špice, pevný díl plošiny ocelový, opatřený nástřikem SlinetGrip), zarážky 2ad pro kontejnery. Plošina se dodává včetně pevného přejezdového můstku. Záruka: 24 měsíců. Další informace: záruku lze prodloužit na 36 měsíců. Na plošiny BÄR poskytujeme servis a opravy.

BÄR FreeAccess

Díky konstrukční řadě Bär FreeAccess máte vždy volný přístup do nástavby. Volný přístup do nástavby po schůdkách Bär FreeAccessStep, velká plošina, se kterou můžete v případě potřeby přepracovat jednu paletu nebo 2 potravinářské pojízdné kontejnery. Celek má velmi stabilní lehkou konstrukci. Nákladní vozy od 3.5t do 6.5t celkové hmotnosti. Nosnost 750 kg. Vybavení plošiny – dvoubodové nožní ovládání, varovné blikače na plošině, svislé výstražné praporky. Na uvedený typ zdvihacího zařízení je poskytována záruka 2 měsíců. Záruka je podmíněna roční servisní a revizní prohlídkou hydraulického čela, kterou můžete nechat provést na provozovně v naší autorizované firmě Novospol Liberec, s.r.o..

BÄR Cargolift Falt F2

Jednoduchý, mnohokrát ohodnocený systém. Novější vývojová řada F4 je navíc vybavena naklápěcími válci. Ruční překlápění skládací desky je usnadněno integrovanou pružinou. Použití – nákladní vozy, návěsy, přívěsy od 8t do 40t celkové hmotnosti. Vybavení plošiny – dvoubodové nožní ovládání, varovné blikače na plošině, svislé výstražné praporky. Na uvedený typ zdvihacího zařízení je poskytována záruka 24 měsíců. Záruka je podmíněna roční servisní a revizní prohlídkou hydraulického čela, kterou provádíme na provozovně naší firmy Novospol Liberec s.r.o..

BÄR Cargolift Standart S4

Ideální pro trvalé těžké nasazení v každodenním vícesměnném provozu. BC 1000S4, BC 1500S4, BC 2000S4, BC 3000S4. Použití – Nákladní vozy, návěsy, přívěsy od 6t do 18t celkové hmotnosti. Vybavení plošiny – dvoubodové nožní ovládání, varovné blikače na plošině, svislé výstražné praporky. Na uvedený typ zdvihacího zařízení je poskytována záruka 24 měsíců. Záruka je podmíněna roční servisní a revizní prohlídkou hydraulické plošiny, kterou provádíme na provozovně naší firmy Novospol Liberec, s.r.o..

BÄR Cargolift BC 750S2

Zdvihací plošina je konstruována pro intenzivní používání. Její předností je jednoduchá a spolehlivá manipulace a rychlá bezproblémová montáž. Náročná antikorozní ochrana provedená na všech součástech zajišťuje dlouhou životnost. Nízká vlastní hmotnost přináší vyšší užitečnou hmotnost vozidla. Použití – nákladní vozy od 3.5t do 6.5t celkové hmotnosti. Nosnost 750 kg. Vybavení plošiny – dvoubodové nožní ovládání, varovné blikače na plošině, svislé výstražné praporky. Na uvedený typ zdvihacího zařízení je poskytována záruka 24 měsíců. Záruka je podmíněna roční servisní a revizní prohlídkou hydraulické plošiny, kterou provádíme v provozovně naší firmy Novospol Liberec, s.r.o..

 

 

REPO6LR / REPO10LR Nosnost 600 – 1000 kg Skládací plošina je ideální pro vozidla jejichž použití je maximálně variabilní. REPO6LR je velmi lehká kompaktní. REPO10LR pro vozidla o hmotnosti 7t a více.
F3M075 / 10 Nosnost 750 kg – 1000 kg dvouválec, lehká kompaktní plošina s vysokou jednoduchostí, nízkými náklady na údržbu a atraktivní cenou. Vhodná pro většinu užitkových vozů a lehkých nákladních automobilů až do 7.5t.
F3 RE 10/17/22 AM Nosnost 1000kg – 2200kg. Zasouvací plošina s hliníkovými pojezdy. Silná a kompaktní s velkými výkony. Vyhovuje nákladním vozidlům nad 7.5t celkové hmotnosti, přívěsy a návěsy.
F3 HD IV Nosnost 350 kg, hydraulická plošina navržena pro dodávky, aby se zabránilo tomu, že nečekané změny velikosti vozidla z výroby nedovolí instalaci hydr. výtahu, doporučujeme zkontrolovat volné místo na vozidle, jak je požadováno u celkových rozměrů plošiny.
F3 CO Nosnost 500 kg – 1000kg. F3 CO 05 – nosnost 500 kg je plošina speciálně navržena pro 3.5t vozidla F3 CO 10 – nosnost 1000kg je speciálně doporučena pro vozidla a hmotnosti vyšší než 7.5t. Lehký, ale robustní se sloupci a plošinou vyrobenou výhradně z hliníku, včetně prostoru, kde se nachází řídící jednotka.
F3CL10 / 17 / 22 Nosnost 1000kg – 2200kg pětiválec, velmi silná plošina, s velmi vysokým výkonem pro intenzivní použití. Ideální pro nejnáročnější využití v pravidelném dopravním podnikání, v distribuci potravin a pod. Je velmi univerzální, vhodná pro nákladní automobily nad 7.5t celkové hmotnosti, návěsy a přívěsy.
ST 600 – ST 1100 ELEKTRICKÝ SCHODEK Snižuje vzdálenost mezi vozidlem a vozovkou. Schodišťové světlo pro noční použití, páka pro manuální uložení schodku v nouzi, palubní signalizační světýlko oznamující, že schodek je v pracovním režimu.
  • pravidelné roční revizní a servisní prohlídky
  • záruční i pozáruční opravy
  • zajišťujeme, vyměňujeme a dodáváme veškeré díly na hydraulické čelo
  • při problému v terénu, po telefonické domluvě je možné učinit prozatímní opatření
  • povinný záruční servis plošiny, roční (dodržení data montáže plošiny!)

  Zvedacích plošin Dhollandia je celá řada, záleží na Vašich požadavcích, vozidle a způsobu přepravy. Ze všech typů jen malá ukázka hydraulických čel :

  Zvedací plošina DH-LC

  Zvedací plošina DH-LC byla navržena na základě požadavků na minimalizaci celkové hmotnosti konzolové zvedací plošiny. DH-LC má poměrně úzkou rozteč ramen, jeden zvedací a jeden naklápěcí válec. Výhody – hliníková plošina, 1 jednočinný zvedací válec, 1 naklápěcí válec s pomocnou pružinou, automatické přiklopení plošiny k zemi, nastavitelné naklopení plošiny do libovolné polohy, všechny čepy jsou galvanizované a pochromované, táhla pístu vyrobena z nerezové oceli. Na uvedený typ zdvihacího zařízení je poskytována záruka 24 měsíců. Záruka je podmíněna roční servisní a revizní prohlídkou hydraulického čela, kterou provádíme na provozovně naší firmy Novospol Liberec s.r.o..

  DH-LM

  Ocelová zvedací plošina DH-LM je speciálně navržena pro nákladní vozidla všech velikostí v závislosti na šířce. Konstrukce s dvěma zvedacími a dvěma naklápěcími válci zabezpečuje maximální boční stabilitu plošiny. Výhody – ocelová platforma, 2 zvedací a 2 naklápěcí válce, mechanické přiklápění k zemi, nastavitelné naklopení plošiny z vnějšího ovladače, všechny čepy jsou pozinkované a pochromované, hlavní ocelové díly s povrchovou úpravou KTL + práškově lakované, platforma pískovaná a v základově šedé barvě . Na uvedený typ zdvihacího zařízení je poskytována záruka 24 měsíců. Záruka je podmíněna roční servisní a revizní prohlídkou hydraulického čela, kterou provádíme na provozovně naší firmy Novospol Liberec s.r.o..

  DH-LSP

  Zvedací plošina DH-LSP 300-500 kg je speciálně vyvinuta pro furgony. V nabídce je také typ zvedací plošiny DH-LSP4, nosnost 500-750kg. Uchycení obou typů plošin je velmi jednoduché. Výhody – hliníková plošina, automatické přiklopení plošiny k zemi, ovladače na vnější stěně vozidla. Nabídnout můžeme různé typy zvedacích zasouvacích plošin, např. kazetová (pro přepravu osob tělesně postižených na invalidních vozech), sloupová, odlehčená…a jiné. Záleží na vašich požadavcích, typu přepravy a vozidla, kam chcete plošinu umístit. Tyto typy zvedacích zasouvacích plošin jsou vhodné většinou do dodávkových vozidel, minibusů a přepravních vozidel pro osoby tělesně postižené na invalidních vozech. Na zvedací čela je poskytnuta měsíční záruka, podmíněna roční servisní a revizní prohlídkou plošiny, kterou provedeme na provozovně naší firmy Novospol Liberec s.r.o..

  DH-SM

  DH-SM je standardní typ zasouvací plošiny. DH-SM existuje v mnoha provedeních, tj. 5 různých ramen o různé délce, různé rozvory os ramen. Tím je tato plošina vhodná pro většinu typů nákladních vozidel, přívěsů a návěsů. Výhodyocelovohliníková nebo celohliníková plošina, 2 jednočinné zvedací i naklápěcí válce, rychlá montáž předem smontovaného rámu, hlavní ocelové díly s povrchovou úpravou KTL + práškově lakované. Zasouvací plošiny můžeme dodat v různém provedení, dle Vašeho vozidla. Na uvedený typ zdvihacího zařízení je poskytována záruka 24 měsíců. Záruka je podmíněna roční servisní a revizní prohlídkou hydraulického čela, kterou provádíme na provozovně naší firmy Novospol Liberec s.r.o..

X1A 1501

Snížená hmotnost je v souladu se stabilitou a vysokým výkonem. Technologie X1 zaručuje horizontální přístup k podlaze vozidla včetně jednosměrného zatížení. Ochrana proti převrácení podle nové směrnice 70/221/EHS. Zabezpečení nákladu „Code XL“ série. X1 2500 Montáž na rám vozidla bez svařování. Při výšce 1000mm a kapacitě 2500kg má výjimečně vysoký výkon a velké zatížení centra plošiny. Výhody – ochrana proti podjetí, zabezpečení nákladu.

X1A 0750SL

Nízká hmotnost plošiny 168kg je velkou výhodou při manipulaci. Super plochý panel (5mm) umožňuje snadné ovládání. Zvedací plošina je vhodná pro montáž přímo na konstrukci. Rychlá a snadná montáž bez svařování.

X1A 2000

Redukce hmotnosti je v souladu se stabilitou a mimořádným vysokým výkonem. Naklopení plošiny v jakékoliv výšce. Ochrana proti podjetí podle nové směrnice 70/221/EHS Bezpečné, šetrné, klidné a měkké sklopení k zemi. Zabezpečení nákladu „Code XL“ série.

X1A 1000SL

Nízká hmotnost pouze 238kg při výšce plošiny 1800mm. Super plochý panel (5mm) umožňuje velmi snadné ovládání. Vhodné pro přímou montáž na konstrukci. Torzní mechanismus v hliníkové konstrukci. List a torzní platforma samostatně vyměnitelná.

X1A 600E

Super silný a super lehký. Obzvlášť nízká hmotnost zařízení, pouhých 146kg s kapacitou 600kg je velkou výhodou. Přímá montáž na konstrukci. Super plochý panel (5mm) umožňuje snadné ovládání. Velmi nízká zástavbová výška pro šetrné přejezdy přes nerovné povrchy.

X1A 600F

Optimalizované skládací hydraulické čelo s volným přístupem od pravých zadních dveří. Super plochý panel (5mm) umožňuje snadné ovládání. Vhodné pro montáž přímo na nástavbě. Snadná montáž držáku kouli (lze dovybavit). Velmi nízká zástavbová výška pro šetrné přejezdy na nerovném povrchu vozovky.

Připravuje se

Jsme autorizovaná firma pro montáže a záruční opravy hydraulických čel a plošin výrobcem MBB Palfinger AG a dodavatelem všech tipů hydraulických čel MBB. Naše firma Novospol Liberec s.r.o. i s touto firmou velice úzce spolupracuje a účastní se všech odborných školení doložených certifikační zkouškou. Provádíme montáže i demontáže hydraulických čel MBB a Palgate, servisní i revizní prohlídky, záruční i pozáruční opravy včetně konzultace o nejoptimálnější variantě při výběru zvedací plošiny MBB a opravy.

MBB HUBFIX

ještě nabízí hydraulická čela skládací do 1500kg a zasouvatelné do 2000kg. Oba typy čel se dají použít bez větších problémů u všech typů nástaveb a je možné je používat i u tažných zařízení.

500 K, 750 K

Tyto typy hydraulického čela jsou vyrobeny pro vozidla s celkovou hmotností do 7,5 t, jako například pro Mercedes Sprinter.

MINIFIX 500 MF

Pro všechny vozidla typu VAN. Konstrukce tohoto vozidla umožňuje při nízké vlastní hmotnosti poměrně vysokou nosnost HČ až 750 kg. Při montáži není nutný zásah do nosných částí vozidla.

1000 K

Nejprodávanější hydraulické čelo MBB HUBFIX vůbec. Robustná konstrukce čtyřválcového mechanismu umožňuje denní nasazení, hlavně v oblasti rozvozu u vozidel nad 7,5t celkové hmotnosti.

750 KL / 1000 AQ

Dnes má maximální využití zatížení vozidla v přepravě. U zdvihacích čel ATHLET QUATTRO se jedná o čtyřválcové čelo s nízkou vlastní hmotností určené hlavně pro přepravu.

1500 KL / 1500 K

Ideálním řešením pro vozidla, u kterých je využito maximální zatížení a hmotnosti naloženého zboží nepřesahující 1500 kg. Má mnohostranné použití u větších vozidel pro rozvoz paletového zboží a nápojů.

2000 K – KS

Pro velká vozidla, přívěsy a návěsy k rozvozu zboží u velkých obchodních řetězců a distributorů nápojů.

1500 KK / 2000 KK

Pro vozidla s tažným zařízením, které poskytují velmi málo prostoru pro montáž hydraulického čela. Zařízení MBB HUBFIX s označením KK umožňuje montáž na takovéto vozidlo. Robustní mechanismus umožňuje montáž i extrémně velkých plošin.

2500 K / 3000 K

Zařízení pro nakládání těžkých nákladů do nákladních vozidel, návěsů nebo přívěsů. Stabilní mechanismus se čtyřválci a pevnou konstrukcí. Konstrukce elektroniky a hydrauliky umožňuje bezproblémové připojení hydraulických podpěr.

 

Připravuje se

 

Naše firma Novospol Liberec s.r.o. je servisním střediskem pro montáž zvedacích čel značky ZEPRO, a dále i jejich záruční a pozáruční servis, zajišťujeme dodání náhradních dílů a veškeré opravy včetně reklamačních.

Standardní hydraulická zvedací čela pro malá užitková vozidla a lehké nákladní vozy s valníkem nebo skříňovou nástavbou

Nosnost 450 kg nebo 750 kg. Hydraulické válce – 2 zvedací a 2 sklápěcí válce, jednočinné – alternačně nastavitelné, s elektrickými bezpečnostními ventily. Plošina – hliníková rovinná. Ovládání dvouruční tlačítkové (pevný panel). V základní výbavě – zábrana proti podjetí, dálkové ovládání se spirálovým kabelem, montážní konzoly pro základní „U“ šasi, těsnění plošiny, odvalovací kladky, výstražné praporky, povrchová úprava práškovou metodou.

Speciální hydraulická zvedací plošina pro vozidla se samostatnou karoserií

Nosnost 500 kg. Hydraulické válce – 2 zvedací jednočinné s elektrickým bezpečnostním ventilem, 1 sklápěcí dvoučinný s elektrickým bezpečnostním ventilem. Plošina – hliníková. Ovládání – třítlačítkové (pevný panel). Příslušenství – zarážky proti odvalení na plošině, nožní ovládání na plošině, výstražná světla na plošině.

Standartní hydraulická čela nové generace pro střední a těžkou řadu nákladních vozidel

Nosnost 1500 kg, 2000 kg, 2500 kg. Hydraulické válce – zvedací jednorychlostní s elektrickými bezpečnostními ventily, sklápěcí dvoučinné nastavitelné. Ovládání – dvouruční tlačítkové (pevný panel). Plošina – hliníková nebo ocelová s odvalovacími kladkami. V základní výbavě – zábrana proti podjetí, výstražné vlajky, povrchová úprava práškovou metodou. Příslušenství – nožní ovládání na plošině, výstražná světla na plošině, mechanické podpěry, radiové ovládání.

Skládací zasouvací hydraulická čela nové generace s hydraulickým posunem s 1x nebo 2x skládanou plošinou pro střední a těžkou řadu nákladních vozidel a dále pro návěsy nebo nosiče kontejnerů

Hydraulické válce – zvedací, sklápěcí. Plošina – hliníková, přední ocelový pevný díl (2500 kg). Ovládání – dvouruční tlačítkové. Zadní nárazník – certifikace pro nárazníky. V základní výbavě – hydr.aut.přiklápění špice, centrální řídící jednotka, odvalovací kladky, výstražné vlajky, elektrická pojistka.

Společnost Novospol Liberec,s.r.o. Vám zhotoví a vyrobí a skříňovou nástavbu dle vašich požadavků. Hlavní obory nástaveb

 • zatížení lehké pro přepravu lehkých kusových zásilek do městského provozu u vozidel do 3.5 tuny
 • zatížení střední pro přepravu cukrářských výrobků, nápojů, potravin u vozidle do 18 tun
 • zatížení vysoké pro přepravu hutních výrobků, masa, papírenských výrobků u vozidle od 3,5 do 26 tun

Na základě sdělení zákazníka pro jaký druh přepravy bude skříňová nástavba používána vyhodnotíme a navrhneme druh materiálu provedené typu skříně, aby její životnost byla dlouholetá. Zde uvádíme, jaké materiály se nejběžněji používají.

 • hliníkové bez izolace
 • plywoodové oboustranně laminované
 • sendvičové hliníkové/ laminátové/ lakované ocelové plechy
 • izotermické sendvičové pro přepravu potravin a nápojů
 • mrazírenské včetně chladících agregátů

Níže představujeme jeden příklad hliníkové zesílené skříňové nástavby pro velkoobjemovou přepravu nábytku – viz prostřední fotka.